Inwestycje

Basen na Miedzyniu – za 3, 6 czy 9 lat? – To będzie zależeć od nas!

Każdy z mieszkańców Miedzynia zapewne słyszał, że na jego osiedlu „już zaraz” powstanie basen. Lata mijają, a basenu jak nie było tak nadal nie ma. Teraz mamy szansę wziąć sprawy w swoje ręce!

Przez cały październik – od 1.10 do 31.10 – potrwa głosowanie, w której lokalizacji ma zostać wybudowany basen. Kandydatów jest trzech – ul. Pijarów na Miedzyniu, ul. 11 listopada na Leśnym i ul. Kromera na Tatrzańskim w Fordonie. Już na starcie stoimy na straconej pozycji, gdyż mamy najmniejszą liczbę mieszkańców – do Leśnego tracimy niecały tysiąc, a do Tatrzańskiego prawie 3 tysiące mieszkańców.

Niejednokrotnie udowadnialiśmy, że jesteśmy solidarnym osiedlem. W październiku czeka nas prawdziwa próba. Basen w zachodniej części Bydgoszczy jest niezbędny. Pozostaje zagłosować i namówić do tego sąsiadów, rodzinę, znajomych. Wybudujmy sobie basen!

Po więcej informacji zapraszamy pod koniec miesiąca.

Artykuły na ten temat : Metropolia Bydgoska, Express Bydgoski, Gazeta Pomorska.

Dobre wieści dla Pijarów !

„Odcinek ul. Pijarów od Nakielskiej do szkoły  otrzyma nawierzchnię bitumiczną. Przy tej części drogi dobudowane zostaną też chodniki. Na wysokości szkoły funkcjonować ma też parking. Na odcinku biegnącym na skarpie ulica będzie miała charakter pieszo-jezdni ze zjazdami i dojściami na teren posesji. Na nawierzchni zostanie zastosowana kostka betonowa. Realizacją zadania zainteresowane były 3 podmioty. Oszacowały one wartość prac na tej ulicy na kwoty od 2,5 do 3,0 mln zł. (…) Termin wykonania zadań wynosi 12 miesięcy od podpisania umowy z wybranym wykonawcą. Obecnie złożone oferty są weryfikowane i oceniane. O wyborze najkorzystniejszej oprócz ceny i gwarancji decydują też takie kryteria jak doświadczenie projektanta drogowego i  doświadczenie kierownika robót drogowych. ”

 

http://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/ulice-pijarow-i-gawronia-czeka-przebudowa/

22 grudnia 2015 – Plac zabawy gotowy!

Plac zabaw gotowy! Dzisiaj nastąpił finisz prac przy naszym placu zabaw na Maciaszka. Jest drugi, większy zestaw zabawowy, stół do tenisa stołowego, plac do koszykówki, huśtawka wagowa i linowa deskorolka, która niejednemu się na pewno spodoba. Ważna sprawa … urosła trawa ;-). Przypominamy, że cały plac jest monitorowany. W przyszłym roku będziemy się starali, aby plac został dodatkowo oświetlony.