Basen na Miedzyniu

Basen na Miedzyniu – za 3, 6 czy 9 lat? – To będzie zależeć od nas!

Każdy z mieszkańców Miedzynia zapewne słyszał, że na jego osiedlu „już zaraz” powstanie basen. Lata mijają, a basenu jak nie było tak nadal nie ma. Teraz mamy szansę wziąć sprawy w swoje ręce!

Przez cały październik – od 1.10 do 31.10 – potrwa głosowanie, w której lokalizacji ma zostać wybudowany basen. Kandydatów jest trzech – ul. Pijarów na Miedzyniu, ul. 11 listopada na Leśnym i ul. Kromera na Tatrzańskim w Fordonie. Już na starcie stoimy na straconej pozycji, gdyż mamy najmniejszą liczbę mieszkańców – do Leśnego tracimy niecały tysiąc, a do Tatrzańskiego prawie 3 tysiące mieszkańców.

Niejednokrotnie udowadnialiśmy, że jesteśmy solidarnym osiedlem. W październiku czeka nas prawdziwa próba. Basen w zachodniej części Bydgoszczy jest niezbędny. Pozostaje zagłosować i namówić do tego sąsiadów, rodzinę, znajomych. Wybudujmy sobie basen!

Po więcej informacji zapraszamy pod koniec miesiąca.

Artykuły na ten temat : Metropolia Bydgoska, Express Bydgoski, Gazeta Pomorska.

Zmiana decyzji. Basen na Miedzyniu nie będzie całkiem „goły”.

To bogatsza wizja basenu przy Zespole Szkół nr 8, niż ta, którą urzędnicy roztaczali w marcu. Wówczas twierdzili, że oprócz tradycyjnej niecki basenowej nie będzie przy Pijarów nic, oprócz jednego jacuzzi. Dziś deklarują, że zostanie on rozbudowany.
– Basen na Miedzyniu będzie także posiadał wodny plac zabaw dla małych dzieci, dwa jacuzzi oraz salkę fitness – pisze Rafał Rospenda, główny specjalista w biurze obsługi mediów i komunikacji publicznej ratusza, upoważniony przez prezydenta do rozmów z Bydgoskim Stowarzyszeniem Miedzyń i Prądy, które interweniowało w sprawie basenu. Dyrekcja szkoły i społecznicy mieli dużo większe oczekiwania. Chcieli, by przy basenie była też m.in. sauna, małpi gaj do zabaw dla dzieci, ruchome dno, które sprawi, że duży basen będzie dostępny także dla małych dzieci i osób niepełnosprawnych. Wielu marzyła się też profesjonalna zjeżdżalnia.
Tak dobrze wyposażony jest inny z projektowanych właśnie basenów – na Kapuściskach, przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 z ul. Szarych Szeregów. – Wciąż martwi tak duża dysproporcja w rozmachu projektów – mówi Dariusz Smól, przewodniczący Bydgoskiego Stowarzyszenia Miedzyń i Prądy.
W piśmie do prezydenta miasta społecznicy prosili urzędników o podanie merytorycznych przesłanek tej decyzji. – Dlaczego, wyposażając baseny w tak różny sposób, kategoryzuje się mieszkańców Bydgoszczy na lepszych i gorszych? – pytali. Ale konkretnej odpowiedzi nie uzyskali. O tym, co zadecydowało o dysproporcjach między basenem na Miedzyniu a tym na Kapuściskach, urzędnicy wypowiadają się ogólnikowo. – Niezwykle ważnym czynnikiem wpływającym na ostateczny wygląd basenu przy ul. Pijarów mają uwarunkowania terenowe. Szkoła znajduje się na stosunkowo małym terenie – mówi Anna Strzelczyk-Frydrych z biura prasowego ratusza. I dodaje, że baseny powstają przy szkołach i mają charakter „wodnych sal gimnastycznych”. A o ich ostatecznej lokalizacji zadecydowały postulaty mieszkańców, ale przede wszystkim analiza wydziału edukacji i sportu.
Ratusz deklaruje, że cały obiekt na Miedzyniu będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Szczegółowy projekt basenu ma być gotowy przed końcem roku.

Artykuł można znaleźć na: http://m.bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/1,106506,18133452,Zmiana_decyzji__Basen_na_Miedzyniu_nie_bedzie_calkiem.html?utm_source=m.gazeta.pl&utm_medium=testbox&utm_campaign=lokale

Co z basenami osiedlowymi?

Kiedy Rafał Bruski został prezydentem Bydgoszczy, odstąpił od zamiaru budowy aquaparku. (Ciekawe, ile kosztowało zerwanie umowy z wrocławską firmą.) Bydgoszczanie w związku z tym jeżdżą z dziećmi do innych miejscowości. Parki wodne działają w wielu dużo mniejszych od Bydgoszczy miastach naszego regionu (w Wielkiej Nieszawce, Solcu Kujawskim, Rypinie, Barcinie czy Świeciu).

Więcej na stronie: http://bydgoszcz24.pl/artykul/co-z-basenami-osiedlowymi-czekaj-tatka-latka