Drogi gruntowe

Dobre wieści dla Pijarów !

„Odcinek ul. Pijarów od Nakielskiej do szkoły  otrzyma nawierzchnię bitumiczną. Przy tej części drogi dobudowane zostaną też chodniki. Na wysokości szkoły funkcjonować ma też parking. Na odcinku biegnącym na skarpie ulica będzie miała charakter pieszo-jezdni ze zjazdami i dojściami na teren posesji. Na nawierzchni zostanie zastosowana kostka betonowa. Realizacją zadania zainteresowane były 3 podmioty. Oszacowały one wartość prac na tej ulicy na kwoty od 2,5 do 3,0 mln zł. (…) Termin wykonania zadań wynosi 12 miesięcy od podpisania umowy z wybranym wykonawcą. Obecnie złożone oferty są weryfikowane i oceniane. O wyborze najkorzystniejszej oprócz ceny i gwarancji decydują też takie kryteria jak doświadczenie projektanta drogowego i  doświadczenie kierownika robót drogowych. ”

 

http://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/ulice-pijarow-i-gawronia-czeka-przebudowa/

Poszukiwanie twardej nawierzchni czyli rajd p. Bogusława po Miedzyniu.

Pan Bogusław Białas ,z tego co wiemy, mieszka na osiedlu gdzie gruntówki nie występują więc tym bardziej doceniamy zaangażowanie. Trochę kurzu się nawdychał 😉

Bogusław Białas nagrał także nasze akcje pt. Kalosze w Ratuszu oraz Basen na Miedzyniu. Dziękujemy za przypomnienie i linki.

ZDMiKP – odpowiedź

Nadeszła krótka żołnierska odpowiedź na naszą prośbę aby nie przestawać w równaniu ulic z piasku.

Odpowiedź ZDMiKP

Co to jest społeczeństwo obywatelskie?

Nie zawsze chodzi o to, by samodzielnie łatać dziurę, ale o to, by dać sygnał odpowiednim władzom, że sytuacja wymaga interwencji. Innymi słowy – jako członkowie społeczności lokalnej – nie czekamy z założonymi rękami, aż urzędnicy zajmą się naszą sprawą, ale działamy wspólnymi siłami, by dokonać realnej zmiany w swoim otoczeniu.

Polecamy artykuł o społeczeństwie obywatelskim. Krótko i zwięźle. To jest banalnie proste. Widzisz np. że od 3 miesięcy nie wyrównują Ci gruntówki. Mailujesz lub dzwonisz aby to zostało zrobione w Twoim a przede wszystkim społecznym interesie. Dla sąsiadów. Nie jesteś intruzem dla urzędu ale odpowiedzialnym i zatroskanym obywatelem. Mamy wiele sygnałów, że tak się dzieje na naszej dzielnicy i to jest bardzo budujące.